KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14733267
*
nr 1473 3267
Jacob Hägg
(1839-1931), Sverige
Oljemålning, Signerad, kopia efter Smirnov. Olja på duk, 45x60, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
Kondition: skadad ram
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2022
kl 19:02:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 22:50:50
1
100 kr
6/6 18:46:58
2
800 kr
6/6 18:47:49
1
200 kr
6/6 18:47:49
2
250 kr (Budbetjänt)
6/6 18:48:34
1
300 kr
6/6 18:48:34
2
350 kr (Budbetjänt)
6/6 18:49:33
1
400 kr
6/6 18:49:33
2
450 kr (Budbetjänt)
6/6 18:52:32
3
600 kr
6/6 18:52:32
2
700 kr (Budbetjänt)
6/6 18:53:12
3
1.000 kr
6/6 18:53:41
3
1.000 kr
6/6 18:57:13
2
Vinnande bud
6/6 18:57:32
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jacob Hägg
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Läs mer om Jacob Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacob hägg olja olja på duk oljemålning oljemålningar smirnov svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37
*
Jacob Hägg
Kondition: skadad ram
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jacob Hägg
nr 1473 3267
Jacob Hägg
(1839-1931), Sverige
Oljemålning, Signerad, kopia efter Smirnov. Olja på duk, 45x60, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
Kondition: skadad ram
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 22:50:50 | 1 | 100 kr |
6/6 18:46:58 | 2 | 800 kr |
6/6 18:47:49 | 1 | 200 kr |
6/6 18:47:49 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
6/6 18:48:34 | 1 | 300 kr |
6/6 18:48:34 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/6 18:49:33 | 1 | 400 kr |
6/6 18:49:33 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
6/6 18:52:32 | 3 | 600 kr |
6/6 18:52:32 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
6/6 18:53:12 | 3 | 1.000 kr |
6/6 18:53:41 | 3 | 1.000 kr |
6/6 18:57:13 | 2 | Vinnande bud |
6/6 18:57:32 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jacob Hägg
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk mÃ¥lare främst känd för sitt marinmÃ¥leri.Läs mer om Jacob Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacob hägg olja olja på duk oljemålning oljemålningar smirnov svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37